Żurawie wieżowe – Dźwigowe urzadzenia

Żurawie wieżowe

prace budowlane z wykorzystaniem żurawi

Żurawie wieżowe

Budując wysokie wieżowce potrzebny jest dźwig. Umożliwia on transport ciężkich przedmiotów na wyższe piętra budynku, a także ustawianie fragmentów konstrukcji. Dzięki żurawiom, jak popularnie nazywa się tego typu maszyny, możemy budować szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Uszkodzenia dźwigów zdarzają się rzadko, niemniej czasami tak się dzieje i wtedy budowa zostaje przerwana do czasu naprawy. Żurawie wieżowe są najpopularniejszym typem dźwigów. Ustawiane są na stabilnym podłożu i usztywniane tak, by nie przewróciły się pod wpływem ciężaru podnoszonych ładunków lub wiatru. Operator dźwigu musi mieć specjalne przeszkolenie, które pozwala mu tak operować żurawiem, aby nie spowodować jego przewrotu.

engineering-1064005_1280

Kiedy zaczyna się budowa nowego osiedla, zazwyczaj jako pierwsze stawiane są dźwigi. Montaż żurawi przeprowadza firma posiadająca odpowiednie narzędzia i kwalifikacje, dzięki temu montaż jest szybki i nie przeciąga niepotrzebnie procesu budowy. Dzięki temu że dźwig zostaje postawiony bardzo szybko, możliwe jest wykorzystanie go do wstępnego uprzątnięcia terenu budowy, na przykład usuwając ciężkie betonowe przedmioty i tym podobne rzeczy. Naprawa żurawi w razie uszkodzenia zazwyczaj nie trwa długo. Dźwig to prosta konstrukcja i nie ma się tam specjalnie co zepsuć. Jeśli uszkodzeniu ulegnie silnik wciągarki, wymiana możliwa jest w kilka godzin, by nie robić niepotrzebnych przestojów w budowie.

źródło: http://dzwignice.pl/serwis-urzadzen-dzwigowych/zurawie-wiezowe/

Zobacz również:  Istota dotycząca sprawnego sprzętu budowlanego