Rozmowy z szefem – Dźwigowe urzadzenia

Rozmowy z szefem

suwnice transportowe na hali

Rozmowy z szefem

Jestem mężczyzną. W sile wieku. Zatrudniono mnie na stanowisku operator maszyn budowlanych. Z jednej strony fajna praca, dość zróżnicowana, bo jako operator maszyn budowlanych mogę pracować na różnym sprzęcie, więc mam i wzięcie i codziennie mogę robić coś innego.

Ostatnio jednak przydarzyła mi się na budowie awaria suwnic. Nie za bardzo mam o tym pojęcie, więc mówię do szefa, że może pójdę na kurs suwnice. A on drze się, jaki kurs, jaki kurs. Najpierw naprawa suwnic, a potem rób co chcesz. No ale jak się za to zabrać skoro naprawa suwnic to nie moja działka. Jako operator maszyn budowlanych znam się na wielu rzeczach, ale naprawa suwnic nie zalicza się do żadnej kategorii, z którą miałem kiedykolwiek do czynienia.

Nie wiem czy to przypadek czy los tak chciał, ale wracając do domu tramwajem wyświetliła się reklama „kurs suwnice”. No cóż niby przesądny nie jestem, ale to było naprawdę jakieś zrządzenie losu.  Zadzwoniłem do szefa. W głowie dźwięczały mi tylko dwa słowa: kurs suwnice, kurs suwnice i tak w kółko. Czułem, że musi się udać. Na spokojnie jeszcze raz wytłumaczyłem, że jako operator maszyn budowlanych naprawa suwnic nie jest mi znana i że mogę zrobić więcej szkody niż pożytku. No chyba, że skończę ten kurs. Nastała chwila niezręcznej ciszy. Szef popsioczył coś pod nosem, ale w końcu się zgodził. I tak od niedawna naprawa suwnic nie jest mi obca, a ja mam dodatkowy fach w kieszeni.

źródło: http://dzwignice.pl/suwnice/

Zobacz również:  Transport ładunków wielkogabarytowych