Praca jako operator żurawia leśnego, operator żurawi HSD – Dźwigowe urzadzenia

Praca jako operator żurawia leśnego, operator żurawi HSD

żuraw budowlany

Praca jako operator żurawia leśnego, operator żurawi HSD

Las kojarzy się najczęściej ze spokojnym miejscem, do którego wielu ludzi lubi chodzić niedzielnym popołudniem, aby wypocząć. Dla przyrodników zaś to przede wszystkim jeden z najlepiej rozwiniętych ekosystemów, jaki zachwyca swą różnorodnością.

Pewne obszary lasu są jednak wykorzystywane w innym celu. Służą one bowiem wycince drewna, które wykorzystuje się między innymi w nowoczesnym budownictwie.

Wycinka to trudne zadanie, ponieważ wymaga użycia skomplikowanych, wielkogabarytowych urządzeń- takich jak dźwigi do drewna stosowego. Dzięki nim ścięte kłody można w prosty i szybki sposób ułożyć w stabilną konstrukcję, która musi pozostać na miejscu do czasu transportu. Dźwigi tego typu, czyli żurawie HDS są sterowane przez kierowcę, który musi ułożyć stos z drewna, nie uszkadzając przy tym rosnących drzew. Nic dziwnego więc, że operator żurawi HDS powinien posiadać niezbędne uprawnienia do ich używania, a także doświadczenie w sterowaniu maszyn.

Oprócz znacznych wymagań praca jako operator żurawia leśnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, gdyż to od niego zależy, czy ułożony stos drewna będzie stał stabilnie przez wiele godzin, nie powodując zagrożenia dla innych pracowników zajmujących się wycinką. Niemniej jednak to ciekawe stanowisko, jakie przypadnie do gustu każdej osobie, która lubi pracować na świeżym powietrzu.

Interesuje Cię zdobycie odpowiednich kwalifikacji na operatora HDS? Koniecznie zapoznaj się z ofertą szkoleń firmy Urbanek na stronie: http://dzwignice.pl/

Zobacz również:  Kursy na operatorów dźwigowych