Kto może wziąć udział w kursie na żurawie wieżowe? – zasady i informacje – Dźwigowe urzadzenia

Kto może wziąć udział w kursie na żurawie wieżowe? – zasady i informacje

dźwigi budowlane

Kto może wziąć udział w kursie na żurawie wieżowe? – zasady i informacje

Żurawie wieżowe to niezwykle ważne dla budownictwa maszyny. Ich wykorzystanie jest aktualnie bardzo duże, a każdy większy plac budowy trudno sobie nawet wyobrazić bez ich obecności. Stąd też zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych pracowników i operatorów takich maszyn jest również ogromne. By jednak móc obsługiwać żurawie należy najpierw zaliczyć odpowiednie szkolenie, a także spełnić określone wymagania. Więcej informacji na ten temat poniżej.

Wiele firm szkoleniowych oferuje kursy z zakresu obsługi żurawi wieżowych. Urządzenia te jak każde inne maszyny budowlane wymagają znajomości różnych zagadnień i wiedzy zarówno praktycznej jak i teoretycznej. Stąd też udział w specjalistycznym kursie jest obowiązkowy by móc stać się profesjonalnym operatorem. Taki kurs na żurawie wieżowe trwa zazwyczaj kilka tygodni, ale wszystko zależy od organizacji i trybu nauki. Wymogiem przystąpienia do kursu jest oczywiście posiadanie ukończonych osiemnastu lat, a także dostarczenie zaświadczenia lekarskiego, które potwierdza, że kandydat na szkolenie nie posiada żadnych przeciwwskazań do obsługiwania tego typu maszyn. Aby wziąć udział w kursie należy przedstawić dowód osobisty i zaświadczenie w siedzibie firmy szkoleniowej, a następnie wypełnić wniosek lub inne formularze. W większości przypadków nie ma więcej wymogów, więc jak widać praktycznie każdy dorosły ma szansę podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia nowych umiejętności.

Każdy kurs na żurawie wieżowe wiąże się z koniecznością zaliczenia zajęć teoretycznych oraz praktycznych, a także zdania egzaminu końcowego. Pozytywny wynik takiego egzaminu oznacza, że uczestnik szkolenia może już pełnoprawnie wykonywać zawód operatora żurawi, gdyż posiada stosowne uprawnienia.

Źródło: dzwignice.pl

Zobacz również:  Istota dotycząca sprawnego sprzętu budowlanego