Jak efektywnie załadować ciężarówkę? – Dźwigowe urzadzenia

Jak efektywnie załadować ciężarówkę?

podnośnik samojezdny

Jak efektywnie załadować ciężarówkę?

Ciężarówki, jak sama nazwa wskazuje, to samochody przeznaczone do przewozu ciężkich towarów. Chociaż zadanie to nie zawsze należy do najprostszych, to problem nie tkwi w samym transporcie. W zależności od ładunków, które wymagają przemieszczenia, proces załadunku oraz rozładunku może okazać się wyjątkowo uciążliwy. W większości przypadków za zadanie to odpowiedzialny jest kierowca lub grupka pomocników, zatrudnionych specjalnie do przeładunku. Wiele towarów jednak jest praktycznie niemożliwych do przeniesienia tylko i wyłącznie przy pomocy ludzkich mięśni – jak sobie z tym poradzić?

Technologia na ratunek!

Jeśli materiały do przewozu dla ciężarówki okazują się wyjątkowo ciężkie, konieczne będzie wykorzystanie stosownego urządzenia, które umożliwi taki załadunek. Mowa tutaj o dźwigu, maszynie, która, w różnorakich formach, znana jest ludzkości od dawna. W tym, konkretnym przypadku stosuje się wyspecjalizowane dźwigi hds, czyli hydrauliczne dźwigi samochodowe. Ich nazwa dokładnie oddaje ich przeznaczenie – montowane są one na samochodach ciężarowych, aby następnie przenosić towar na przyczepę. W praktyce, są to średnich rozmiarów żurawie przeładunkowe, dostosowane do funkcjonowania na ciężarówce.

 

Skąd wzięła się popularność dźwigów HDS?

Pojedynczy hydrauliczny dźwig samochodowy potrafi niesamowicie usprawnić cały przeładunek, czyniąc pracę kierowcy znacznie łatwiejszą i bardziej wydajną. Co więcej, sam operator hds wcale nie musi posiadać szczególnych umiejętności – wystarczy prosty kurs oraz odrobina praktyki, aby sterować takim dźwigiem bez większych problemów. Pieniądze wydane na takie urządzenie to doskonała inwestycja dla prężnie rozwijających się firm, gdyż otwiera wiele nowych możliwości.

Zobacz również:  Kursy i szkolenia