Ciężkie urządzenia budowlane – Dźwigowe urzadzenia

Ciężkie urządzenia budowlane

wysoki żuraw budowlany

Ciężkie urządzenia budowlane

Na każdym placu budowy potrzebne są bardzo zróżnicowane urządzenia budowlane, bez których wykonanie pewnych prac jest po prostu niemożliwe, albo niesamowicie utrudnione. Mowa tutaj naturalnie o najróżniejszych urządzeniach, które mają skrajnie różne zastosowanie. Podstawowe wyposażenie pracowników budowlanych takie jak młoty pneumatyczne, szlifierki czy spawalnice albo betoniarki, nie robią już na nikim wrażenia.

Niemniej do cięższych prac niezbędne jest już montowanie takich bardziej skomplikowanych maszyn ciężkich jak żurawie samojezdne – te akurat nie wymagają montowania na stałe, ponieważ są mobilne. Jeśli jednak niezbędna jest praca na dużo wyższych wysokościach lub przy bardziej masywnych ładunkach, montaż żurawi powinien uwzględniać wszystkie te parametry, aby dobrać odpowiedni model żurawia do konkretnej realizacji budowlanej.

zurawie-wiezowe7

Naturalnie za zaprojektowanie takiego rozwiązania jak żuraw na placu budowy zapłacić musi wykonawca, ale bardzo często takie prace projektowe, a następnie montaż żurawi wraz z ich ewentualnym konserwowaniem i serwisowaniem, realizują podwykonawcy i firmy zewnętrzne. Problem z żurawiami przeważnie wynika z faktu, że do ich obsługi potrzebni są wykwalifikowani operatorzy żurawia o danej masie i wysokości, a tych na rynku jest dość mało. Natomiast praca realizowana przy wykorzystaniu żurawia może być niesamowicie zaawansowana i wyręcza zespół nawet kilkunastu pracowników – zwłaszcza przy załadunku, rozładunku i transportowaniu ciężkich lub wielkogabarytowych. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie odpowiedniego miejsca postoju takiego żurawia, aby był on przydatny i nie komplikował budowy ani na pierwszym, ani ostatnim etapie jej realizowania oraz wykończenia. Dowiedź się więcej o montażu żurawi na stronie http://dzwignice.pl/serwis-urzadzen-dzwigowych/zurawie-wiezowe/

Zobacz również:  Praca jako operator żurawia leśnego, operator żurawi HSD